Srpen 2017

Moje první návštěva Piloxingu

9. srpna 2017 v 21:51 | ver |  Diety
Ahoj všichni,

je středa 9.8. a já jsem KONEČNĚ dostala nějaký peníze od těch, co mi dluží ;). Skvělá příležitost si něco koupit, co říkáte? No a já jako většina holek chci hned všechno utratit :D. Ale upřímně, svoje peníze nechci utratit za nějaké módní výstřelky, ale za něco, co mi pomůže v mé cestě za lepší postavou.

Už dřív jsem hodně slyšela o tom, že existují fittnes centra, kde můžeme cvičit jen my, ženy. No a tak jsem si jedno našla. A je shodou okolností jen 5 minut trolejbusem od mýho domu, takže se nemám důvod vymlouvat, že cesta do fitka by trvala moc dlouho. Každopádně jsem se rozhodla, že si tam zaplatím permanentku a budu tam chodit. To jediný na mě jakž takž platí :D ;).

Podívala jsem se na rozvrh lekcí a vybrala si jednu, která mě svým názvem docela zaujala a prostě jsem se po práci sbalila a jela tam. Už při vstupu vás obklopí příjemná vůně a u recepce vás přivítá moc příjemná slečna na recepci. V klidu jsem si vyřídila permanentku a rozhodla jsem se se trochu obeznámit s tím, co to ten piloxing je. Jak jsem se dozvěděla od slečny, je to kombinace pilates, boxu a tance. "Zvláštní kombinace," řekla jsem si a šla jsem se převlíct do šaten. To prostředí bylo naprosto super, všichni byli moc milí a já jsem byla namotivovaná na novou lekci.

Je 17:25 a lekce začíná. Máme dost mladou lektorku, která se nám představila, zeptala se, kdo je tu poprvé (abych se přiznala, tak to byl zvláštní pocit být tam jako jedna z mála nováčků) no a začalo se. Zapla se hudba a já si hned říkala, že to bude super. Ze začátku rozehřívačka a postupné seznamování se s tím, co to asi bude. Abych se přiznala, za čtvrt hodiny ze mě tečou provazce potu. :D Přesouváme se na část Pilates a tam opravdu musíte provést důkladně celý cvik od začátku až do konce. Dokonce jsem si i procvičila svaly, o kterých jsem nevěděla, že je vůbec mám.

Po namáhavé části v pilates jsem si myslela, že mi asi upadnou ruce a nohy. No to jsem ale nevěděla, že přijde posilování. Posilovali jsme opravdu důkladně, hlavně břicho a oblast kolem pánve. Ikdyž mě bolely svaly, byla jsem za to ráda, protože bez bolesti a sebepřekonávání se člověk dál nedostane.

Naše lekce skončila závěrečným protažením, ale abych pravdu řekla, tak výbornou lekci jsem hodně dlouho nezažila. Byla jsem neskutečně ráda, že jsem sama sobě dokázala, že i lekce zaměřené na kardio prostě zvládnu a že se toho nemusím bát. Právě naopak. Posunulo mě to o kousek dál a dokázala jsem si, že když se chce, tak to jde.

Proto se ani vy nevzdávejte v tom, co chcete. Jděte si za tím. Já pomalými kroky postupuju vpřed a představa, že bych se vrátila zpátky tam, odkud jsem začínala, je pro mě teď už prakticky nemožná. Ano, samozřejmě. V poslední době byly i chvíle, kdy jsem si myslela, že hůř už být nemůže, ale všichni bychom v sobě měli mít víru, že to zvládneme, překonáme a že bude líp. A když už tu víru nemáte vy, tak by vám ji měli dodávat vaši kamarádi, protože bez pravých kamarádůto taky nejde.

Mějte se moc krásně a ať se vám podaří vše, co chcete.
Vaše Ver :)