Červen 2016

Co pro mě znamená hudba?

18. června 2016 v 19:23 | ver |  Moje oblíbená hudba
Nevím, jestli to tak má každý, ale já podle toho, jakou mám náladu nebo jak se zrovna cítím, si vybírám hudbu.

Jinou hudbu poslouchám, když jsem smutná a zkleslá a jinou hudbu poslouchám, když mám skvělou náladu a všechno se mi daří. I přes to je tu ale jedna zpěvačka, kterou mám ráda pořád. A tou je Celine Dion (když bych si měla vybrat z českých zpěvaček, tak asi Lucie Bílá). Celine Dion je pro mě vzor.
Její písničky jsou vždy dobíjecí a její hlas mě dokáže povznést. Zpěv a hudba jsou její život a stejně tak se cítím já.

Někdo kdysi řekl, že "Hudba uvolňuje ducha a okřidluje myšlenky". A je to pravda. Upřímně, bez hudby a bez zpěvu bych si svůj život neuměla představit. Byl by jednoduše prázdný.

Další věc, kterou mám na hudbě ráda je, v poslední době velmi rozmáhající se fenomén, muzikál. Upřímně se vám přiznám: kdyby se tento rok na JAMU v Brně otevíral obor Muzikálové herectví, hned bych tam šla. A to myslím vážně. Mám už jisté zkušenosti s muzikálem a tak mě to nadchlo, že bych se tomu chtěla věnovat do konce života. Upřímně jsem si nikdy nemyslela, že bych hudbě až natolik propadla, že ji budu studovat na vysoké škole a že budu chodit do několika sborů.

Hudba je zázračná medicína a díky nejen hudbě, ale i zpěvu, se člověk může odreagovat, dostat se z toho, co ho trápí nebo se prostě "vyzpívat" ze své bolesti nebo radosti. Hudba je jediný přítel, u kterého máme jistotu, že nás nikdy nezradí.


Úvod (18.červen 2016)

18. června 2016 v 11:27 | ver |  Něco o mně
Ahoj,

chtěla jsem se vám představit. Moje pravé jméno je Veronika, ale říkejte mi ver. Tenhle blog vznikl proto, abych jednak měla kam psát věci, co chci někomu říct, ale nemám tu možnost. Chtěla bych zároveň i motivovat co největší počet lidí (ale k tomu se ještě budu průběžně dostávat).


Něco málo o mě:

Jsem studentka MU (obor Hudební věda, když by vás to zajímalo Mrkající). Jsem velký blázen do hudby a vlastně obecně do všech aktivit, kde se můžu trochu projevovat a ukázat svoje pravé já. Proto dělám hodně aktivit, jako je třeba dramaťák nebo různé druhy sportu. I přes určitá úskalí v osobním životě se snažím jít stále dál a nevzdávat se.